CU E008 – hynde til Embrace Outdoor spisebordsstol – Carl Hansen & Søn

1.095 kr.

e-mærket webshop
visa_logo
mastercard_logo
maestro_logo
dankort_logo
mobilepay_logo

Leveringstid ca. 4 uger

Den lækre CU E008 hynde til Embrace Outdoor spisebordsstol er betrukket med Agora Life-tekstil. Det er et vejrbestandigt, genanvendt tekstil med detaljer i gjorde. Den polstrede hynde står i elegant kontrast til det fine træ og får næsten stolen til at ligne et indendørsmøbel.

Beskrivelse

CU E008 hynde til Embrace Outdoor spisebordsstol

Den lækre CU E008 hynde til Embrace Outdoor spisebordsstol er betrukket med Agora Life-tekstil. Det er et vejrbestandigt, genanvendt tekstil med detaljer i gjorde. Den polstrede hynde står i elegant kontrast til det fine træ og får næsten stolen til at ligne et indendørsmøbel. Når stolen bruges uden hynde, får teaktræet en mere fremtrædende rolle i designet. Det robuste tekstil er ikke behandlet med fluor. Fås i farven oat.

 

Designstudiet EOOS

Designstudiet EOOS, grundlagt af Martin Bergmann (f. 1963), Gernot Bohmann (f. 1968) og Harald Gründl (f. 1967), er særligt kendt for deres poetiske tilgang til formgivning. Med en analytisk tilgang til deres formgivningsproces, har de skabt en række industrielle og sociale designs, som har modtaget priser og global anerkendelse.

Nyheder og gode tilbud

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få 20% rabat*

*Gælder ikke allerede nedsatte varer, Jobo Pris, Le Klint og kampagnepriser. Minimumskøb kr. 2.500,-

Tilmelding til nyhedsbrev